Granit Pas Nasıl Kaldırılır

- Feb 09, 2020-

Granitin doğal özellikleri nedeniyle, her bir granit türü az ya da çok demir içerir. Yazın çok yağmur var. Yağmur granite demir ile temas ettiğinde, bir oksidasyon reaksiyonu oluşur ve pas lekeleri oluşur. Benzer şekilde, işleme sırasında kalan çelik kum, kurulum sırasında demir aletler ve iskele ve inşaat işlemi sırasında dekorasyon gibi metal içeren cihazlar, granit temizleyicilerin temizlenmesi veya yanlış kullanımı tamamlanırsa, granit yüzeyinde pas lekelerinin oluşmasına neden olacaktır. inşaat sonrası.

granite

Bazı insanlar graniti temizlemek için sıradan hidroklorik asit ve diğer asidik malzemeleri kullanmayı sever. Böylece pas noktalarını sadece geçici olarak çıkarabilirler, tamamen çıkarılamazlar ve granit içindeki demir pasını hızlandırarak pas lekelerini daha ciddi hale getirirler. Bu nedenle, pas lekeleri için, pas lekelerini tamamen çıkarmak ve sabit renksiz maddelere dönüştürmek için temizlik için özel bir granit pas sökücü kullanılmalıdır.


Pürüzsüz granit temizleme ve pas giderme
Arıtma malzemesi : kenevir için özel temizleme ve kireç çözücü
İnşaat yöntemi :
1. Granit olmayan ve granit temizleme parçalarını koruyun.
2. Granit üzerindeki kiri ve yüzeyi temizleyin.
3. Temizlik pas sökücüyü ve suyu 1: 1 oranında eşit olarak karıştırın (granit ciddi şekilde paslandığında seyreltilmez) ve doğrudan granitin paslı yerine uygulanır.
4. Tüm pas soluklaştıktan sonra (pasın belirli koşullarına bağlı olarak, pas taşı gibi granitin orijinal demir pas lekelerinin paslanmayı gidermek için daha uzun süreceği) yaklaşık birkaç dakika ila birkaç saat sürer ve Su ile yıkayınız.

5. Pas ciddi ise, pas bir seferde çıkarılamaz ve pas tekrar tekrar çıkarılabilir.


Kaba granit temizleme ve pas giderme
Yöntem 1 : Pürüzsüz yüzeyli granitten pas çıkarın.
Yöntem 2 : (sadece açık renkli granit için geçerlidir):
Malzeme : Kenevir için özel temizleme ve yenileme maddesi.
Yapım metodu:
1. Granit ve granit yıkanmamış parçaları koruyun.
2. Granit üzerindeki kiri ve yüzey tozunu temizleyin.
3. Granit temizleme ve yenileme maddesini ve suyu 1: 1 oranında eşit olarak karıştırın (granit yüzeyi kir özellikle ciddiyse seyreltilmeyebilir) ve doğrudan temizlenecek yüzeye uygulayın.
4. Granit yüzeyini bir dakika kadar suyla temizleyin.
5. Yerel pas lekeleri ciddiyse ve bir temizlikle tamamen çıkarılamıyorsa, yukarıdaki işlem tekrarlanabilir.


Bir çift:Taş arka duvar Sonraki:Granit Tezgahı Nasıl Kurulur